Zīdpapīra pušķu virtene

Zīdpapīra pušķu virtene

Kā jau minēju, gatavojoties dzimšanas dienas svinībām, tapa arī gara papīra pušķu virtene. Tādas jau biju šur tur internetā redzējusi, bet konkrētu gatavošanas piemēru atradu šeit.

Vislielākā problēma bija atrast piemērot papīru (tā saucamo zīdpapīru). Pie sevis klusībā sodījos, ka ASV to iespējams atrast jebkurā krāsā un tonī, bet šeit Oslo izmeklējos pusi dienas, kamēr vispār atradu kādu veikalu, kur to var iegādāties. Lieki piebilst, ka krāsu izvēle bija ļoti švaka. Lieliski izskatās arī metāliski spīdīgie zelta un sudraba pušķi, bet par tāda papīra atrašanu šeit es varu tikai sapņot. Beigu beigās zīdpapīru iegādājos veikalos “Tiger” un “Nille”.

To, ka process būtu jāsabildē, iedomājos tikai pašās beigās, kad jau biju tikusi līdz baltajiem pušķiem. Žēl, jo man sķiet, ka tumši zilie būtu izteiksmīgāki procesa parādīšanai. Labi. Kopumā virtenes radīšana man paņēma daudz vairāk laika, kā biju gaidījusi (aptuveni piecas stundas). Uz beigām man process jau bija tā apnicis, ka visu darīju tā ķep-ļep. Ja pirmie pušķi bija ar apmēram vienādi šaurām skariņām, tad pēdējie jau izskatījās mazliet haotiskāki un ne tik kārtīgi. Manā virtenē kopumā satilpa 29 pušķi. Pa vidu starp pušķiem savēru arī mazas plastmasas pērlītes tumši zilā krāsā.

Materiāli:

  • Zīdpapīrs
  • Ass papīra nazis
  • Kartons
  • Līmlente
  • Aukla
  • Pērlītes
  • Klipši
  • Šķēres

Griežot papīru, noteikti paliec apakšā kartonu vai kādu dēlīti, citādi sabojāsi virsmu, uz kuras strādā. Nazim jābūt ļoti asam, citādi papīrs plīsīs un pušķi izveidot nebūs iespējams. Mēģināju griezt arī ar šķērēm, bet tas ir divas reizes ilgāk un sarežģītāk. Lielie klipši palīdzēs loksni noturēt vietā.

Es vienam pušķim izmantoju pusi no dubultās zīdpapīra loksnes. Ņemot vērā, ka tās pārdodas jau salocītas, skaru veidošanas process ir mazliet apgrūtināts (jāuzmanās, griežot tieši locījuma vietās). Tātad – no vienas šādas loksnes sanāk divi pušķi. Protams, pušķu apjomu un garumu vari variēt – no vienas loksnes taisīt četrus ļoti šaurus pušķus, vai arī nogriezt loksni šaurāku, lai pušķi būtu īsāki.

Savu pusloksni es saspraudu ar diviem lieliem klipšiem, lai griežot papīrs nebīdītos turpu-šurpu. Klipši jāliek tajā pusē, kur ir papīra locījuma vieta. Apakšā paliku kartona gabalu un izmantoju ļoti asu nazi.

Uzmanīgi pieturot, papīru sagriezu aptuveni vienāda platuma sloksnēs. Svarīgi augšpusē atstāt aptuveni 3 cm platu neiegrieztu joslu. Ja gadās, ka papīrs ieplīst, neuztraucies un turpini griezt tālāk. Kad pušķis tiks sarullēts, trūkstošās sloksnes nevarēs redzēt!

Aptuveni šādi vajadzētu izskatīties tikko sagrieztajam papīram. Jo šaurākas būs papīra strēmelītes, jo glītāks pušķis Tev izdosies.

Tagad seko kaitinošākais darbiņš – papīra izklāšana un rullēšana. Lēnām atloki vaļā savu sagriezto lapu, novietojot uz virsmas it kā atvērtas grāmatas veidā. Ar pirkstiem izkārto sloksnes vienmērīgi uz abām pusām. Jo labāk veiksi šo soli, jo vieglāk būs rullēt.

Lūk, šādi!

Un tagad sāc lēnām rullēt, ik pēc brīža nobraucot pāri ar roku un iztaisnojot skariņas, kas veidojas abās pusēs. Mēģini rullēt salīdzinoši cieši, lai vidus sanāktu stingrs un šaurs.

Kad papīrs būs sarullēts, ievērosi, ka dažas no sloksnēm ir savēlušās – pārloki pušķi vidū uz pusēm un vienkārši izpurini to, kamēr skariņas sastājas kaut cik vienmērīgi blakus viena otrai. Vari piepalīdzēt arī ar pirkstiem. Ja kāda sloksne izplīst – nav liela bēda, jo uz kopājā fona to nevarēs redzēt.

Pirms vērt pušķus uz auklas, es neizmantoju nekādu sastiprināšanas veidu, vienkārši salocīju to vidū uz pusēm un viss.

Te nu ir gandrīz visi mani pušķi pirms savēršanas. Rindojot pušķus uz auklas, katru sastiprināju ar mazu gabaliņu līmlentes, kā arī pēc katra pušķa uzvēru mazu, spīdīgu plastmasas pērlīti.

Te arī gala rezultāts!

Mana virtene

Lai izdodas!

Jāatzīst, ka ieguldītais laiks un darbs noteikti ir tā vērts! Virtene ir krāšņa un tiešām rada svētku noskaņojumu. Un vislabākais – nākamajā svētku reizē to var izmantot atkal! Izskatās, ka manu vārda dienu decembrī tā sagaidīs, joprojām karājoties pie loga :)

Izmēģini, nobildē un pastāsti, kāda izdevās Tava svētku virtene! Lai veicas!

2 thoughts on “Zīdpapīra pušķu virtene

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s