Sprechen Sie Deutsch?

Regulāra manas ikdienas sastāvdaļa ir nodarbības valodu skolā (Colón Sprachenschule Hamburg). Katru dienu 2 stundas mācos vācu valodu kopā ar vēl apmēram 9 citiem ārzemniekiem. Mana grupa ir diezgan kolorīta, tādēļ uzskatu, ka ir vērts par viņiem izvērst veselu rakstu.

Vlada

Apmēram 40 gadu veca sieviete no Odesas. Visās savās izpausmēs, runas stilā un manierēs – īsta slāvu bāba! Kas, lai gan brīžiem sķiet šarmanti, pārsvarā tomēr ir diezgan traucējoši. Mūsu grupā ir vēl pāris cilvēku, kuri saprot krievu valodu, tādēļ viņa nereti nekautrējas brīvi ar citiem diskutēt šajā valodā, neskatoties uz to, ka citi to nemaz nesaprot un tas patiesībā ir ļoti nepieklājīgi. Tāpat viņa ir vienmēr ar kaut ko neapmierināta – tad teksts pārāk sarežģīts un viņa neko nesaprotot, tad atkal gramatika kaut kāda pilnīgi nevajadzīga un grūta. Viņai, redz, vajagot tikai labi sarunvalodu iemācīties, un kāda velna pēc mēs te kaut kādus “relativsätze” mācāmies! Pff! Jā, bet grupu mainīt viņa arī netaisās… Un vēl tie trakie raganas smiekli! Kad viņa smejas, tad man šķiet, ka visiem ausis nokritīs. Nu, diezgan vulgāri, bieži nevietā un tik skaļi! Jā, tā ir mūsu Vlada. Pūpēdis. Pārcēlusies šeit pirms nepilna gada kopā ar vīru un 16gadīgo meitu, jo vīrs ir jūrnieks un atradis šeit labu darbu. Atpakaļ atgriezties neplāno.

Boriss

Boriss ir lāga džeks, mazliet apaļīgs kā lācis, bet ļoti draudzīgs, mierīgs un elegants. Viņam ir ap 40, un viņš nāk no Bulgārijas, strādā šeit Hamburgā kuģniecībā. Boriss ir labais! Vienmēr izpilda mājasdarbus, ir korekts un humora pilns. Nepavelkas uz Vladas krieviski risinātajiem dialogiem, vienmēr viņai atbild vāciski :) Viņam ir brūnas acis, laikam tādēļ ierindojies manos favorītos :)

Yirko

Viņš ir Āzijas izcelsmes amerikānis, kurš šobrīd dzīvo Hamburgā kopā ar savu sievu un bīda ģimenes biznesu.  Yirko varētu būt ap 30. Jirko ir grupas jokupēteris. No vienas puses it kā vienmēr nopietns, bet, kad atver muti, tad mums smaidi pa visu ģīmi :) Viņš ir ļoti asprātīgs, gudrs un pozitīvs cilvēks. Dzīvo Reeperbahn rajonā un sūdzas, ka naktīs nevarot gulēt un no rītiem viņa iela izskatoties kā izgāztuve.  Un tad mēs viņam jūtam līdzi un piesakamies uz 7dienas rīta uzkopšanas ballīti, heh. Ja jāizdomā kāds radošs sacerējums vai stāsts, viņējie vienmēr ir vislabākie un interesantākie! Go, Yirko! :)

Sandra

Šī 20 gadus vecā meitene nāk no Kolumbijas un, tāpat kā es, izbauda šeit savu Au-Pair gadu. Ar Sandru mēs esam lielas draudzenes – kopā ejam uz kino, tusiņiem un kultūras pasākumiem. Viņa ir apmēram 1.49 m gara, un mēs kopā izskatāmies diezgan komiski :) Sandra cienā mani ar kolumbiešu saldumiem, un ir īsts saules iemiesojums. Viņai vienmēr viss patīk, ne reizi neesmu dzirdējusi, ka viņa par kaut ko sūdzētos vai kādu aprunātu. Tīrs prieks!Un apģērbus viņa pērk bērnu nodaļā :)

Morayma

Mēles rādītāja! Viņa ir apmēram 30 gadu veca, audzina skolas vecuma bērnu un jau 7 gadus dzīvo Hamburgā. Īsti neatceros, bet man šķiet, ka viņa nāk no kādas D-Amerikas valsts. Zīmīgākais, ko esmu ievērojusi – viņa vienmēr taisa dažādas grimases, rausta plecus, smejas un bieži, tiešām bieži, rāda mēli (it kā teiktu: “ups, es nezinu!”). Jautra persona. Ļoti runīga un atklāta, stāsta par saviem piedzīvojumiem, iepazīstot vācu skolu sistēmu, par filmām, ko redzējusi un visu ko citu interesantu. Arī mazs saules stariņš šajā raibajā barā.

Sachiko

Viņa nāk no Japānas, un principā iemieso visus stereotipus, kas man saistās ar japāņiem. Ļoti trausla un ēteriska būtne, vienmēr klusa, nosvērta un uz iekšu vērsta. Atbild tikai tad, ja tiek uzrunāta, nevienam neuzbāžas ar savu klātbūtni vai komentāriem. Viņa ir ļoti gaišs un patīkams cilvēks. Un tie melnie, biezie mati – sapnis!

Natālija

Natālija nāk no Krievijas, viņai arī ir ap 30, dzīvo šeit kopā ar savu ģimeni. Viņa vienmēr cenšas visus uzdevumus izpildīt precīzi un visu uzcītīgi atbildēt. Stundās bieži uzņemas iniciatīvu, un sarežģītākās gramatikas tēmās iedziļinās līdz saknei, kamēr tās atkož. Ar Natāliju ir viegli un, sēžot viena otrai pretī, mēs nereti apmaināmies zīmīgiem skatieniem vai smaidiem.

Meitene X

Tā ir vēl viena japāņu meitene, kuras vārdu es pat pēc 2 mēnešiem joprojām neesmu sapratusi… Klusie, dziļie ūdeņi. Domāju, ka viņai ir visgrūtāk mūsu grupā, jo viņa ir ļoti pasīva, nekad neiesaistās uzdevumu veikšanā, atbild ļoti lēni, un izrunu bieži ir ārkārtīgi grūti saprast. Tādēļ vienmēr, kad pasniedzēja lūdz viņai izdomāt kādu piemēru ar jaunapgūto vielu, es pie sevis nopūšos un sāku zīmēt sirsniņas uz klades malām. Jo tas ir tik ilgi… Iespējams, ka viņa daudz ko labi zina, bet izteikties viņai ir ļoti grūti. Varbūt kautrējas.

Vēl esmu pamanījusi, ka šīs japāņu meitenes ir ārkārtīgi kārtīgas – rokās vienmēr lineāls, perfekti uzasināts zīmulis, un priekšā elektroniskā vārdnīca. Kad sēžu kādai no viņām blakus, man vienmēr kauns par savām saķēpātajām lapām un nekārtīgo rokrakstu :) Kultūra vai personība?

Pasniedzēja Gunda

Par Gundu ir īpašs stāsts. Jo viņa ir tik… īpaša. Vienmēr ekstrēmi draudzīga, smaida 2 stundas no vietas, mīļa kā svētdiena, izpalīdzīga kā tavs labākais draugs. Lai kā man šāda izturēšanās, vispārīgi skatoties, iespējams, patiktu, šajās nodarbībās tas viss ir ļoti traucējoši. Kā jau ar savu draudzeni Annu runājām (viņai ir noveicies ar līdzīgu kadru), mums šajās vācu valodas nodarbībās nav nepieciešams jauns labākais draugs, bet gan lietišķs skolotājs, kas raiti vada stundu un konstruktīvi atbild uz mūsu jautājumiem. Citādi puse nodarbības paiet smaidot un gaidot, kamēr kāds pieteiksies pirmais atbildēt uz viņas jautājumu. Nu, taču ņem un pasaki, kurš atbildēs! Ak. Kopumā, protams, viņa ir vienreizējs cilvēks un ļoti labi pārzina savu priekšmetu, taču viņas personības dēļ bieži cieš nodarbību ritms un, manuprāt, viss varētu notikt vismaz divreiz ātrāk, ja vien viņa izrādītu lielāku stingrību un tik ļoti neauklētos ar mums.

Advertisements

3 thoughts on “Sprechen Sie Deutsch?

  1. Paldies! Lasīju ar prieku un lasot acu priekšā redzēju visus tevis aprakstītos cilvēkus tik dzīvi, ka šķiet – pazīstu viņus (varbūt pat labāk, kā savus valodas grupas biedrus Kmeru valodas nodarbībās, ko apmeklējam te – Kambodžā). Un tie salīdzinājumi – burvīgi! Šķiet mans mīļākais – “mīļa kā svētdiena” :)
    Lai veicās ar valodas apguvi!

  2. Patiess prieks lasīt, ka Tev patīk mans pastāstiņš! :) Pats savu rakstīšanu no malas vispār nekādi nevar novērtēt – es vienkārši ņēmu un uzrakstīju, kā tas viss ir :) Redz, kādam aizķēries un licies interesanti. Super!
    Aktīvi sekoju līdzi arī jūsu piedzīvojumiem un priecājos par latviešiem – pasaules iekarotājiem. Lai jums viss forši! :)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s